OSTY TerrieriShow 2.9.2017 - TULOKSET

Share |
03.09.2017

OSTY TerrieriShow 2.9.2017

Tuomari: Katja Korhonen


BIS-1 Staffordshirenbullterrieri Double Star's Jackpot De Dugar om. Virve Sipola
BIS-2 Skotlanninterrieri Bandstones Hold On To Your Hat om. Eve Kukkohovi, Kylmälänkylä
BIS-3 Karkeakarvainen kettuterrieri Starring Priya om. Heli Kitti, Oulunsalo
BIS-4 Jackrussellinterrieri Sadan Salaman Huckleberry om. Paula Kauppinen-Suikki, Oulu
BIS-5 Valkoinen länsiylämaanterrieri White Villan Ace Ventura om. Tiina Somero, Oulu

BIS-1 PENTU Valkoinen länsiylämaanterrieri Alppilaakson Last Call To London om. Sanna Alatalo, Oulu
BIS-2 PENTU Staffordshirenbullterrieri Diamonds And Blanches Pegaso om. Raino Pitkänen, Tupos

Tulokset luokittain:

Baby: 4,5 kk - alle 7 kk
1. Valkoinen länsiylämaanterrieri Alppilaakson Last Call To London om. Sanna Alatalo, Oulu
2. Australianterrieri Bluepepper's ASAP om. Nina Honkanen, Oulu
3. Silkkiterrieri Nanasilk Mama I`m Coming Home om. Jaana Pirttikangas, Minna Anttila, Kemi
4. Valkoinen länsiylämaanterrieri Alppilaakson Last Call To Manchester om. Anu Kehusmaa, Oulu

Pennut: 7 kk - alle 9 kk
1. Staffordshirenbullterrieri Diamonds And Blanches Pegaso om. Raino Pitkänen, Tupos

Nuoret: 9 kk - alle 24 kk
1. Karkeakarvainen kettuterrieri Starring Priya om. Heli Kitti, Oulunsalo
2. Jackrussellinterrieri Double Star`s Xabier om. Paula Kauppinen-Suikki, Oulu
3. Silkkiterrieri Sweetsilky Stand By Me om. Eveliina Lassila, Oulu
4. Valkoinen länsiylämaanterrieri Alppilaakson Daisy Duck's Dewey om. Sari Käyrä, Ii

Aikuiset: 24 kk -
1. Jackrussellinterrieri Sadan Salaman Huckleberry om. Paula Kauppinen-Suikki, Oulu
2. Silkkiterrieri Dazza Ilomiete om. Tuula Tervo, Siikajoki
3. Parsonrussellinterrieri Tammenkolon Hubert om. Marjo Keränen, Oulu
4. Parsonrussellinterrieri Tammenkolon Hulda om. Marjo Keränen, Oulu

Valiot
1. Skotlanninterrieri Bandstones Hold On To Your Hat om. Eve Kukkohovi, Kylmälänkylä
2. Jackrussellinterrieri Easy Winning`s Kitty Of Star`s om. Paula Kauppinen-Suikki, Oulu
3. Silkkiterreri Golden Cub Guess Whos The Best om. Marika Säynäjäkangas, Liminka
4. Karkeakarvainen kettuterrieri Sunhound Hunting High And Low om. Heli Kitti, Oulunsalo

Veteraanit: 8 vuotta
1. Staffordshirenbullterrieri Double Star's Jackpot De Dugar om. Virve Sipola
2. Bullterrieri Funbull's Cahira The One om. Sanna Perätalo, Kiviniemi

Home Champion
1. Valkoinen länsiylämaanterrieri White Villan Ace Ventura om. Tiina Somero, Oulu
2. Staffordshirenbullterrieri Magicpower's Something Special om. Johanna Ilkka, Ylikiiminki

Kasvattajaryhmät
BIS-1 KASV silkkiterrieri kennel Sweetsilky kasv. Tarja Väyrynen, Kempele
BIS-2 KASV valkoinen länsiylämaanterrieri kennel Alppilaakson kasv. Irja Mämmelä, Oulu
BIS-3 KASV silkkiterrieri kennel Dazza kasv. Tuula Tervo, Siikajoki

Parikilpailu
BIS-1 PARI Skotlanninterrierit om. Tiina Somero & Eve Kukkohovi
BIS-2 PARI Jackrussellinterrierit om. Paula Kauppinen-Suikki
BIS-3 PARI Staffordshirenbullterrierit om. Eveliina Ruokamo

Junior Handler
BIS-1 JH Mimosa Kokko & karkeakarvainen kettuterrieri
BIS-2 JH Nette Säynäjäkangas & silkkiterrieri
BIS-3 JH Mila Pitkänen & jackrussellinterrieri
BIS-4 JH Annika Heikkinen & silkkiterrieri

Kunniamaininnat
Päivän persoonallisin: Silkkiterrieri Dazza Ilomiete om. Tuula Tervo, Siikajoki
Päivän vanhin: Valkoinen länsiylämaanterrieri White Villan Ace Ventura om. Tiina Somero, Oulu
Päivänsäde: Jackrussellinterrieri Easy Winning`s Kitty Of Star`s om. Paula Kauppinen-Suikki, Oulu
The Most Terrier: Staffordshirenbullterrieri Double Star’s Valar Morghulis om. Mila Pitkänen, Oulu

Kiitos kaikille osallistujille ja lämpimät onnittelut kaikille menestyneille!

KUVIA NÄYTTELYSTÄ, Kuvat: Tanja Loukusa

12.09.2017LUT-harjoitukset 23.9.2017 - GRYT-träning 23.9.2017
11.09.2017LUT-kokeet, Oulu 9. ja 10.9.2017 - TULOKSET
03.09.2017LUT-kokeet, Oulu 7. ja 8.10.2017 - ilmoittautuminen käynnissä!
03.09.2017OSTY TerrieriShow 2.9.2017 - TULOKSET
07.08.2017Nose Work alkeiskurssille kolme paikkaa tarjolla ostylaisille, kurssi alkaa 19.8.
18.07.2017Bussimatka Harstad KV 8.10. (ryhmät 2, 3, 5, 7 ja 10)
06.07.2017OSTYn MEJÄ-treenit kesällä 2017
06.07.2017Mätsäri "Oulu kv Epikset" 11.7.2017 - TULOKSET
06.06.2017Kesän näyttelytreenit elokuu 2017
29.05.2017LUT-kokeet, Oulu 27. ja 28.5.2017 - TULOKSET

Siirry arkistoon »